Oldalak

Leírás

Létezik az Óbudai Egyetemen egy Trefort Ágoston Mérnökpedagógiai Központ, ahol a leendő mérnöktanárok számos izgalmas tárgy keretében mélyíthetik ismereteiket. Ezen tárgyak egyike az Oktatástechnológia és másika az Elektronikus tanulás, amelyek keretében a hallgatóknak kötelező feladatként a témába vágóan havi egy blogbejegyzést kell elkövetniük ezen blog keretében.

A beérkezett bejegyzések mindegyike a hallgatók szabad gondolkodását tükrözi, és számos érzést, viszonyt, hangulatot tükröz.

3 megjegyzés:

  1. Üdvözlök mindenkit akit érdekel a blog, és epedve várja hogy meg történjen a negyedik bejegyzés. Szeretném jelezni hogy én nem ezek közé tartozom, én még az elsőt sem vártam, de se baj esünk neki a kötelező elsőnek. Amiről szeretném tudatni a nagy közönséget az nem más mint a szakképzés. Szerencsém volt részt venni egy két szakmai vizsgán az elmúlt tanév végén a szakképzésben. Nem szeretnék meg bántani senkit, ezért úgy látom helyesnek hogy tudassam, ha valamely intézmény magára ismer, akkor az csak a véletlen műve, és semmi köze a hivatalos álláspontomhoz. A kezdetek mindig nehezek, mert ugye születnek rossz döntések és ezért vállalni kellene a felelősséget. A szituáció a következőképpen zajlott. volt egy kormány döntés, miszerint a nyugdíjas vizsgaelnököket és kamarai tagokat nem lehet tovább foglalkoztatni június elsejétől. Mint gondolnánk ez nem akkora baj. folyt köv.....

    VálaszTörlés
  2. A nyugdíjas vizsgaelnökök tapasztalatát nem vonhatjuk kétségbe ezért ne is gondoljuk hogy szakmai tudásuk hanyatlását vélték felfedezni a jogalkotók, és ezért kellett tenniük valamit. Az indok, ami nem éppen "ok" mint tudjuk, az volt hogy helyet kell adni a fiatal dinamikus ifjúságnak, akik sokkal jobban ismerik a jelenlegi szakképzést és a jövő szakemberigényét. Aki már látott a tanári katedrán kívül is satupadot, vagy villanyszerelést, az tisztában van vele hogy az ipar és az iskola között folyamatosan nő az olló a szakképzettek vonatkozásában. Én dolgozom az iparban és a szakképzésben is. Sajnos azt kell mondanom, hogy az iparban dolgozó és kamarai vizsgáztatásban is résztvevő nyugdíjasoknak sokkal több közük volt a szakmához, mint azoknak az oktatóknak, akik képezték a tanulókat. Az iskolai szakképzés egy tanterv mentén készítette fel a tanulókat vizsgára és nem szakmára! A vizsgaelnökök aval szembesültek, hogy van egy vizsga minden formai szempontból rendben megszervezve, és tanulók vizsgára felkészítve. Hurrá ezt akartuk nem? De kérem szépen arra gondolt e valaki hogy ilyenkor ki vizsgázik, a tanuló tesz számadást a tudásáról vagy a vizsgáztató hogy sikerült két év alatt beleverni egy mozdulatsort a tanuló fejébe amit mint egy színi előadást előad. Sajnos a tapasztalatom az hogy az utóbbi, a vizsgáztató oktató ad számot a tudásáról, és azt minősítjük a mostani rendszerben. A nyugdíjas vizsgaelnökök láttak már szakmunkás vizsgát évekkel ezelőtt is, és van összehasonlításuk. a véleményük nem éppen hízelgő a mostani szakképzésekről, ezért ennek hangot is adtak. most majd nem fognak. Az új vizsgaelnökök meg ugyan olyan oktatók mint akik felkészítik a tanulókat, ezért ne várjunk nagy kritikát a kollégákkal szemben. A lényeg elveszik, a vizsga lefolyik, a tanuló papírt kap, az oktató fellélegzik, a szakma hanyatlik.

    VálaszTörlés
  3. A héten hál' istennek csak 2 hivatalos levelet kellet írnom, és szerdán már ki is jöttem a kórházból:). Egyszerű az élet!

    Kértem a kollégák segítségét-tájékoztatását, a tekintetben, hogy mi hangzott el a szombati előadásokon, de nem sok válasz

    árkezet..:( Szám szerint egy darab sem, emiatt kissé szomorú vagyok. De gondolom a tengernyi mindennapi probléma nem

    hagyott időt a válaszadásra... Végülis van ez néha így!

    VálaszTörlés