Oldalak

2014. április 1., kedd

Építsd fel magad!

Követelés helyett

Nem vitás, a sztrájkolók jobb munkakörülményért, de főleg több fizetésért küzdenek, vagyis azért, hogy jobban megbecsüljék a munkájukat. Az ő szemszögükből ez teljesen érthető.
Mindez, a vágyak követelés formájában történő, direkt megjelenítése. 

Az alábbiakból kiderül, hogy ez általában miért nem vezethet csodálatos eredményre, szemben a másik lehetőséggel.
A sztrájk csak egy teátrális példa a követelés oldal bemutatására. Hasonló énközpontú cselekvési mintákkal az emberi kapcsolatok minden szintjén találkozhatsz.

Váltsunk önzetlen üzemmódba!

Adás oldal

Miért ódzkondak a legtöbben attól, hogy először az adásra összpontosítsanak?
A válasz logikus, hiszen ez két feltétellel jár:


1.) Nagyobb személyes felelősség vállalása
Mint tudod, az emberek zöme szívesebben vádaskodik inkább és hibáztat másokat, mint hogy felelősséget vállalna mindazért, amit tesz, és ami vele történik.


2.) A legfontosabb természeti törvény elfogadása
Szorosan összefügg az előzővel, mert minden jelenséget átható ereje folyamatosan megnyilvánul. Lássuk, melyik ez és hogyan befolyásolja a karrierünket...

A felemelkedési pont

A mai írásom lényege...
ADJ TÖBBET, MINT AMENNYIT ELVÁRNAK!
Ha így jársz el, akkor a befektetett munkád gyümölcse is bővebb lesz. (Ne csak pénzben gondolkodj!) Az említett természeti törvény garantálja a bevitt energiák azonos minőségű visszahatását.

Távlatokban gondolkodj!

Meglehet, hogy nem rövid távon térül meg a többlet energiád - ehhez szokj hozzá! A hatás-visszahatás elve a hétköznapi gondolkodás szintjén átláthatatlanul szövevényes, azonban az eddigi életed feletti vizsgálódással belátásra juthatsz.

Két példa. Egy ideálisnak hitt párkapcsolatba teljes szívvel mindent beleadtál, idővel mégis tönkrement. Igazságtalannak, sőt megalázónak is érezhetted a helyzetet. Talán még az életkedved is elment. Jogos érzések, de csak rövid távon gondolkodva! 

Majd később megtaláltad, akivel most is boldogságban élsz.
Hasonlóan egy munkahellyel is így járhatsz. Az odaadásod lehet, hogy csak egy másik munkaadódnál térül meg. A pozitív visszahatás abban nyilvánul meg, hogy kirúgnak... és kapsz egy sokkal jobb ajánlatot.
A korábbi szerencsétlenség visszamenőleg szerencsévé alakul át. Vagy lehet, hogy már akkor is az volt, csak nem ismerted fel? Hangsúlyozom, távlatokban gondolkodj! Bízz abban, hogy a visszahatás biztosan elér!

A gyakorlatban

Feltételezem, hogy az eddigiekkel egyetértesz velem. Akkor hát, itt az idő, hogy előkészítsük a gyakorlatba ültetést. Elménket kérdésekkel aktivizáljuk! Hogyan tudsz többet adni?

Bővebben:
Mától kezdve - minőségben vagy mennyiségben - hogyan fogsz jobban szolgálni másokat?

Ahhoz, hogy egyre jobban szolgálhass másokat, egyre jobbá is kell válnod. Itt ismét belépett az önfejlesztés szükségessége. De hiszen ezért vagy itt. A szolgálatot tágan értelmezd! Ha csak kedvesebb leszel másokkal, az is ide értendő. A legkisebb minőségi vagy mennyiségi változás is számít.

Figyelj, ezzel megborult a már közhellyé minősült mondás, miszerint "a mosolyodért nem kapsz kenyeret a boltban". Szerinted?

Új hozzáállás

Többet adni, mint amennyit elvárnak - ez a kulcs.

Hozzáállásod szintjén kell vállalkozóvá válnod - ez a minimum. Ehhez nem kell illetékbélyeget ragasztanod. Látom a lelki szemeim előtt, hogy most sokan csak legyintenek, mondván, ezeket már jól tudják. Viszont az eredmények csak keveseket igazolnak. A megfelelő hozzáállás mindig egyensúlyt teremt az elmélet és a gyakorlat között.

A fenti kérdésekre adott válaszokat egyesítsd a cselekvési terveddel és irány a megvalósítás!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése